Uygun fiyatlı Samsung Galaxy Watch FE doğrulandı!

Samsung, akıllı saat yelpazesine uygun fiyatlı bir alternatif oluşturacak Galaxy Watch FE modelini doğruladı. Önümüzdeki ay düzenlenecek Samsung Unpacked etkinliği öncesinde yapılan doğrulamayla birlikte Galaxy Watch FE’nin teknik özellikleri ve tasarımı gün yüzüne çıktı.

Samsung Galaxy Watch FE neler sunuyor?

Samsung’un paylaşımına göre Watch FE; safir kristal camlı ve Always On Display özellikli 40 mm dairesel Super AMOLED ekranla geliyor. Gücünü 1.5GB RAM ve 16GB depolama alanına sahip Exynos W920 yonga setinden alıyor.

247mAh bataryaya sahip olan akıllı saat, tek şarjla birkaç günlük kullanım vadediyor. Wear OS tabanlı One UI 6 Watch sürümünü destekleyecek akıllı saat, barındırdığı sağlık özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu özellikler arasında EKG, kan basıncı ve gelişmiş uyku/kalp atış hızı takibi bulunuyor.

Detaylı analizlerle birlikte koşu gibi aktiviteler için 100’den fazla egzersiz modunu da destekliyor. Samsung Pay de destekleyen akıllı saat; arama, metin yanıtlama ve kamera kontrolü gibi özellikler için Galaxy telefon/tabletlerine bağlanabiliyor.

50 metreye kadar suya dayanıklı olacak Galaxy Watch FE’de ayrıca GPS desteği yer alıyor. Bu da harita takibi yaparak antrenmanlarda kullanışlı olacağı anlamına geliyor. Manyetik bir kayış da sunacak.

Siyah, Pembe Altın ve Gümüş alüminyum kasa seçenekleriyle raflardaki yerini alacak. Fiyatlandırma açıklanmamış olsa da, 200 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x