iPhone SE 4’ün özellikleri belli olmaya başladı

2025 yılında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone SE 4‘ün, iPhone 14’e benzer bir tasarıma sahip olacağı, Face ID ve USB-C portu içereceği yönünde yeni bir söylenti ortaya çıktı. MacRumors’tan gelen bu söylentiye göre, Apple, iPhone 14 şasisinin modifiye edilmiş bir versiyonu ile yeni bir iPhone SE üzerinde çalışıyor. Bu, yeni iPhone SE’nin 6.1 inçlik bir ekran ve Face ID için kullanılan TrueDepth kamera sistemi için bir çentik içereceği anlamına geliyor.

iPhone SE 4 hakkında dolaşan söylentilere göre, cihazın ağırlığı 165 gram olacak ki bu da iPhone 14’ten 6 gram daha hafif. Karşılaştırma yapmak gerekirse, iPhone 14’ün boyutları ve ağırlığı şöyle: 146.7 mm x 71.5 mm x 7.80 mm, 172 gram. iPhone SE 3 ise 138.4 mm x 67.3 mm x 7.3 mm ölçülerinde ve 144 gram ağırlığında.

iPhone SE 4’ün özellikleri belli olmaya başladı

iPhone SE 4 ile iPhone 14 arasındaki başlıca farklardan birinin arka kamera sistemi olması bekleniyor. iPhone SE 4’ün tek arka lensine sahip olacağı söylenirken, iPhone 14 ise iki arka lense sahip. Ancak, iPhone SE 4’ün 48 megapiksellik ana kamera lensine sahip olacağı, bu lensin temel iPhone 15 modelindeki ana kamera lensiyle aynı olacağı iddia ediliyor. Ayrıca, iPhone 15 Pro’da bulunan ve çeşitli görevleri yerine getirmek için programlanabilen özelleştirilebilir bir düğme olan Action Button’ın iPhone SE 4‘te de bulunacağı söyleniyor.

Eğer söylentiler doğruysa, iPhone SE 4, mevcut iPhone SE’den önemli bir yükseltme olacak. Mevcut iPhone SE, daha küçük 4.7 inçlik bir ekran ve Touch ID sensörüne sahip. iPhone SE 4 ayrıca USB-C portuna sahip ilk iPhone SE modeli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x