Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ramazan ayı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

Bilgin mesajında şu ifadelere yer verdi; “Rahmet, mağfiret, kurtuluş ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif’e erişmenin huzur, mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. İlk teravih namazlarımızı kılıp, ardından sahura kalkarak ilk oruçlarımıza niyet edeceğiz.

Rabbimiz, Bakara suresinde şöyle buyurmaktadır: “Ramazan, insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun, hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur’an’ın indirildiği aydır.”  Ramazan; bizi, Kur’an’ı okumaya, anlamaya ve yaşamaya davet etmektedir.

Ramazan, oruç ayıdır. Oruç, bedenimize sıhhat, gönlümüze huzur veren eşsiz bir ibadettir. Günahlara ve kötülüklere karşı bir kalkandır. Ramazan, yardımlaşma ve dayanışmanın zirve yaptığı, zekât, sadaka ve her türlü infakla geçici dünya nimetini ebedi ahiret kazancına dönüştürdüğümüz kutlu bir zamandır.

Ramazan, bizi paylaşmaya, kimsesizlerin kimsesi olmaya, yetim ve öksüzlerin yüzünü güldürmeye davet etmektedir. Ramazan, hanelerimizi bereketlendiren, camilerimizi şenlendiren, gönüllerimizi huzura erdiren bir aydır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan-ı Şerif’in, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve esenlik getirmesini temenni ediyor, bu vesile ile Filistin başta olmak üzere; dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların da sona ermesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x