MSB’den Açıklama: Tuzla Piyade Okulu’nda Neler Oluyor?

Türkiye, Tuzla Piyade Okulu’nda teğmenlerin kavgasını konuşuyor. Okulda eğitim gören bir grup teğmenin, Atatürk düşmanı olduğu ve cemaat tipi yapılanma içinde bulunduklarına tepki gösteren bazı teğmenlerin açığa alındığı iddia edilmişti. Milli Savunma Bakanlığı, teğmenlerin kavgasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Tuzla Piyade Okulu’nda yaşananlar gündemden düşmüyor. Atatürk resmine yapılan saygısızlık başlayan olaylar, okulda gruplara ayrılan teğmenlerin kavgasıyla sonuçlanmıştı.

Teğmenlerin WhatsApp gruplarında yaptığı küfürlü konuşmalar da kamuoyuna yansımıştı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından haftalık olarak yapılan bilgilendirme toplantısında Tuzla Piyade Okulu’nda yaşananlarla ilgili açıklamada bulunuldu.

“Olaylara sebebiyet veren personel, TSK Disiplin Kanunu Madde 29 gereği geçici olarak görevden uzaklaştırılmış ve Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.”

“Söz konusu olayda gözetim ve denetim sorumluluğunu tam olarak yerine getirmeye sıralı amirlerin görev yerleri değiştirilmiştir.”

“Ayrıca, kamuoyunda iddia edildiği gibi henüz Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ayırma cezası verilmiş personel bulunmamaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x