Divan Başkanı olarak görev yapacak olan İmamoğlu’ndan ‘kurultay’ paylaşımı

CHP’de 4-5 Kasım tarihlerinde genel başkanın ve parti meclisi üyelerinin seçileceği 38. Olağan Kurultay için hazırlıklar sürüyor. Kurultayda Divan Başkanı olarak görev yapacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kurultayımızın hazırlıklarını, görevli milletvekili arkadaşlarımızla birlikte inceledik” dedi.

CHP’nin 38. Olağan Kurultay’ı, “İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı” sloganıyla 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Divan başkanlığını Ekrem İmamoğlu’nun yapacağı kurultayın ilk günü genel başkan, ikinci günü Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimi yapılacak.

Kurultayda, 1368 kurultay delegesi yeni genel başkanı ve PM üyelerini belirleyecek. CHP Genel Başkanlığına aday olabilmek için 65, Parti Meclisi üyeliğine aday olabilmek için de 10 delegenin imzası gerekecek.

  • TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’na ve İmamoğlu’na düşen en önemli görev Kurultay’da kavgalı-parçalanmış CHP görüntüsüne yol açmamak, İstanbul’da Kürt seçmenin tavrı nasıl olabilir?

İmamoğlu’ndan kurultay paylaşımı 

X hesabından yaptığı paylaşımda İmamoğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kurultayımızın hazırlıklarını, görevli milletvekili arkadaşlarımızla birlikte inceledik” dedi.

İmamoğlu, “Demokrasi şöleni halinde geçecek kurultayımızın en sağlıklı ve disiplinli şekilde sürmesi için çaba harcayan herkese teşekkür eder, partimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN – Kurultay salonuna asılan “Oyunun farkındayız, liderimizin yanındayız” yazılı pankart, Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla kaldırıldı

TIKLAYIN – CHP kurultayına doğru | Kulis: Hangi aday kaç imza topladı?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x